Трајче Димитриев – Апашот сакал да тепа свои сограѓани, а од нив бара нов мандат!?

Не запираат скандалите од актуелниот градоначалник на Демир Капија Трајче Димитриев – Апашот. Среде кампања за локалните избори кога бара подршка за уште еден мандат тој сакал и физички да се пресметува со свои сограѓани.

Горица Пеливанова штотуку призна тежок криминал! (видео)

На денешната прес конференција, заедно со кандидатот за градоначалник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Митко Јанчев, Горица Пеливанова Вилхелм призна дека локалната власт на ВМРО-ДПМНЕ во Кавадарци му доделувала тендери на Ристо Сакалиев само за да гласа за одлуките на ВМРО-ДПМНЕ во Советот на град Кавадарци.

Видео од митингот на СДСМ во Кавадарци

Kaвадарци вечерва на нозе. Старо, младо сите беа на градскиот плоштад да му дадат подршка на новиот градоначалник на Кавадарци, Бетиане Китев. Премиерот Зоран Заев им најави на лозарите покрај редовните и дополнителни субвенции од 2 денари за килограм грозје. Не се раскажува, едноставно гледајте вие што не бевте на овој импозантен собир… https://www.facebook.com/plugins/video.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fa1onmk%2Fvideos%2F1471372606271665%2F&show_text=0&width=560

Дебата Китев:Јанчев – Кандидатот на ДПМНЕ без основни познавања за локална самоуправа

Денеска на фрекфенцијата на радио „Канал 77“ слушателите можеа да уживаат во радио дебата меѓу кандидатите за градоначаник на Кавадарци. Во студиото свои аргументи сменија Китев и Јанчев, додека свои видувања во телефонските вклучувања дадоа и останатите двајца кандидати, Давидов и Арсова. Од она што можеа да го слушнат слушателите е дека кандидатот на ДПМНЕ …

Зошто се гребе асфалтот кон Тиквешко езеро направен пред некој месец?

Екипи на градежна комапнија од Кавадарци работат на гребење на асфалтот кој беше поставен пред само неколку месеци на патот Возарци -Тиквешко Езеро. Според наши информации ќе се поставувал нов асфалт. Па нели се асвалтираше пред некој месец, зошто пак да се трошат пари за иста работа??? На веб сајтот на КТВ телевизија е објавено…